Jakub Baraniewski


+48 608 336 006

GoldenLine
LinkedIn
Twitter

Wyślij wiadomość

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyłem aplikację sądową, zakończoną egzaminem sędziowskim w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie.

Wpis na listę adwokatów uzyskałem w Izbie Adwokackiej w Warszawie, następnie przeniosłem swoją siedzibę zawodową do okręgu Izby Adwokackiej w Rzeszowie. Obecnie swoją działalność prowadzę również w filiach kancelarii w Warszawie i przygranicznym Lubaczowie (granica z UA).

Wcześniej, przez kilka lat prowadziłem działalność szkoleniową i doradczą w formie indywidualnej działalności gospodarczej, a następnie poprzez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki temu doświadczeniu dobrze znam kulisy działania, a także problemy praktyczne biznesu nie-prawniczego.

W ramach swojej praktyki adwokackiej specjalizuję się głównie w obsłudze podmiotów gospodarczych. Ponieważ sam przez wiele lat prowadziłem „nie adwokacką” działalność gospodarczą doskonale wiem, jak rozmawiać z przedsiębiorcami „jednym językiem”.

Posiadam bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych i naprawczych przedsiębiorstw. Wielokrotnie doradzałem przy tworzeniu, przekształcaniu i likwidacji spółek prawa handlowego.

Ponadto na co dzień zajmuję się zagadnieniami z zakresu prawa zamówień publicznych. Angażuję się również w przedsięwzięcia „społecznie odpowiedzialne” – ekonomia społeczna.

W swojej praktyce nie ograniczam się wyłącznie do świadczenia usług prawnych przedsiębiorcom. Nie stronię bowiem od pomocy prawnej na rzecz klientów indywidualnych.